Software

fabric.js

Ukázka: Sluneční soustava realizovaná ve fabric.js – nejsem autorem, ukázka mi přijde jako velmi nápaditá demonstrace možností nástroje.


Zadání: Možnost nakreslení úseček v canvasu a následně jejich postupné mazání dle vzdálenosti od aktuálního bodu. Jeví se triviálně, ovšem není to tak úplně pravda 😉 zkusíte-li si naprogramovat, myslím, že se mnou v tomto budete zajedno.

Ukázka řešení: Úloha realizovaná ve fabric.js


Další nástroje, se kterými jsem udělal SUPER zkušenost. Pro domácí nekomerční použití zpravidla zdarma.

FastStone Image Viewer – vynikající prohlížeč obrázků a fotografií, lokalizovaný překvapivě i do češtiny. Obsahuje také všechny běžné operace – změna velikosti, přejmenování, nastavení jasu a kontrastu, vkládání vodoznaků, odstraněním efektu červených očí z fotografií, vcelku sofistikované výřezy, stínové efekty apod. Práce s nástrojem je velice pohodlná a přehledná. Pro domácí použití zcela zdarma. Můj tip

PSPad editor – vynikající textový editor pro tvorbu projektů především scriptovacích jazyků. Jednoduše řečeno, umožňuje přehledně pracovat se skupinou souborů tvořících konkrétní projekt s možností šikovného členění podskupin souborů, vizuálního upřednostnění aktuálně testovaných souborů, automatické zvýrazňování syntaxe příkazů při samotné editaci a mnoho dalších podpůrných funkcí. Tento produkt ocení spíše již pokročilejší uživatelé.

GIMP – bitmapový grafický editor, který mě velmi mile překvapil širokou škálou funkcí i stabilitou. Přechod od léta užívaného Corelu se nakonec ukázal téměř bezbolestný a všechny základní grafické funkce jsem byl během 14ti dnů schopen intuitivně používat na přijatelné úrovni. Tento produkt ocení také spíše již maličko pokročilejší uživatelé. Můj tip


Napsat komentář